Niestrawność Objawy – problemy z trawieniem

Niestrawność to problem, który dotyczy aż około 30% społeczeństwa. Uczucie rozdęcia, uścisk w górnej części brzucha, mdłości, zgaga – to tylko niektóre objawy tej popularnej dolegliwości. Jak ją rozpoznać i skutecznie się jej pozbyć, sięgając po naturalne sposoby?

Niestrawność – objawy

Niestrawność daje charakterystyczne objawy, więc nietrudno ją rozpoznać. Najczęściej objawia się bólem w splocie słonecznym, czyli w górnej środkowej części brzucha. Ból odczuwany jest jako ucisk czy spięcie. Objawem niestrawności jest nieprzyjemne uczucie pełności po posiłku oraz wzdęcia, czyli powiększenie się, „rozdęcie” brzucha. Mogą pojawić się także nudności, a nawet wymioty. Inną konsekwencją problemów z trawieniem jest zgaga – uczucie pieczenia w przełyku spowodowane cofaniem się soków żołądkowych.

Niestrawność nagła i przewlekła

Problemy trawienne mogą mieć charakter nagły lub ciągły. Zdarza się, że nudności czy zgaga pojawiają się po spożyciu konkretnych potraw lub po zbyt obfitym posiłku. Niestrawność może też mieć charakter przewlekły i dawać różne objawy, takie jak wzdęcia, wymioty i ból żołądka, przez wiele miesięcy. Nieleczona prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak dysfunkcja układu trawiennego, a przede wszystkim jest przyczyną niepotrzebnego dyskomfortu.

Przyczyny niestrawności

Co wywołuje niestrawność? Jej przyczyną może być niewłaściwa dieta – niezdrowa żywność obfitująca w tłuszcze i cukry oraz zbyt obfite posiłki. Kłopoty z trawieniem wywołują także używki, zwłaszcza regularne palenie papierosów. Niestrawność mogą wywoływać niektóre leki, a także szczególna wrażliwość żołądka. Często przyczyną wzdęć i zgagi są złogi toksyn zalegające w organizmie.

Niestrawność objawy a Fivren

Jak uporać się z problemami z niestrawnością? Oprócz zmiany diety i porzucenia używek, pomocne okaże się zastosowanie odpowiednich preparatów regulujących trawienie. Jednym z nich jest Fivren– zestaw suplementów o stuprocentowo naturalnym składzie, które usuwają z organizmu pasożyty i toksyny odpowiedzialne za problemy z trawieniem. Dostarczając naturalnego błonnika i witamin, Fivren reguluje pracę układu trawiennego i usprawnia pracę wszystkich organów. Usuwając złogi kałowe i przyspieszając trawienie, Fivren pomaga pozbyć się przykrych dolegliwości związanych z niestrawnością: zgagi, wzdęć, bólów żołądka.